Uudis

“Kentsakas juhtum” osaleb riiklikul kooliteatrite festivalil

18. aprill, 2017

ELU ON ÜKS KENTSAKAS JUHTUM

Jõhvis toimuval riiklikul keskastme kooliteatrite festivalil „Kooliteater 2017“ esindab Põlvamaad  Rosma waldorfkooli kaheksas klass.

Johannese Koolis ja Lasteaias etendub traditsiooniliselt igal kevadel õpilaste esituses näidend, draamaõpetus kuulub waldorfkooli kaheksanda klassi programmi. Tavaliselt etendatakse lavastust lastele ja kooli lastevanematele, kuid sel aastal ootab koolitööna valminud lavastust laiem vaatajaskond.

Rosma kooli kaheksanda klassi näitetrupi etteaste, etüüd “Tõestisündinud lugu” võitis Põlvamaa kooliteatrite festivali põhikoolide arvestuses. Noori juhendanud draamaõpetaja Külli Volmeri sõnul oldi maakondlikust edust siiralt üllatunud, sest päris näidend polnud veel valmis ja etüüd oli mõeldud pisikese vahepalana. Tavapäraselt jõuavad riiklikule festivalile draamaringide lavastused, kus osatäitjaid valitakse teatrile ja näitlemisele pühendunud noorte seast, meie kooli trupp on eriline seetõttu, et laval on kogu klass, ka need, kes end tulevikus näitlemisega siduda ei plaani.

21.-22.aprillil sõidetakse Jõhvi, et riiklikul kooliteatrite festivalil esindada maakonda, nüüd astuvad waldorfkooli noored lavale juba täispika näidendiga  „Kentsakas juhtum“.

Dramatiseering on valminud Mark Haddoni raamatu “Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal” põhjal ning räägib 15 aastase autistist noormehe Christopheri toimetulekust meie maailmas. Rosma koolis on etendust mängitud neljal korral, tagasiside on olnud väga positiivne nii lavastusele tervikuna, kui noorte rollilahendustele. Vaatajad on nimetanud etendust sügavalt puudutavaks, valusaks, aga ka lootustandvaks. Ühesõnaga, eluliseks.

Keda laval näha saab, kirjeldab õpetaja  Külli Volmer: „Peategelast kehastav Kaur Tamm on laval kogu etenduse aja, st poolteist tundi järjest. Klassikaaslased Aleksander Kepler, Martin Nurmsalu ja Hans Erik Nõmme täidavad kõik ülejäänud vajaminevad rollid, mida on oluliselt rohkem kui näitlejaid. NB! Üks täpsustus – kuna ema roll on näidendis väga oluline, siis kutsusime projekti ka ühe abilise, Anni Maria Pearsoni 9. klassist.“

Oleme uhked ja hoiame noortele ja õpetaja Küllile pöialt, et ka Jõhvis juhtuks nii mõndagi rõõmustavalt kentsakat!

Draamaõpetuse olulisusest saab lisa lugeda lapsevanemate käsiraamatust Rosma kooli kodulehelt www.rosma.edu.ee