Miikaelinädal Johannese Koolis

21. september, 2016

Eestlased teavad hästi, et igal oinal on oma mihklipäev. Mihklipäev on läbi aegade olnud pidude ja kooskäimiste aeg. 19. sajandil pühitseti mihklipäeval karjatamishooaja lõppu, samuti lõppesid mihklipäevaga kevadel Jüripäeva ajal kaubeldud teenijate ehk suviliste lepingud – kooliaasta sai alata. Lõppes ka soe ja valge suveaeg ning algas talvise kalendri arvestus.

Waldorfkoolis on läbi aastate septembri lõpus peetud Miikaelinädalat, mis  on pühendatud peaingel Miikaelile ning tema missioonile toetada vabade, julgete ja tarkade inimeste tegutsemist maailmas. Sestap sisaldab septembri viimane koolinädal üritusi ja mänge, mis kõnetaksid inimeses julgust, vaprust, otsustusvõimet, teiste aitamist ja usaldust maailma vastu.

Miikaelinädala esmaspäeval mängime Katkumängu. Teisipäeval saab kogeda ja äratada meeltetoas oma meeli, kolmapäev on meeskondlikult sportliku Värvide mängu päralt, neljapäeval on Rosma koolimaja ümbrusesse peidetud aarded ja näha võib suuremaid ja väiksemaid aareteotsijaid.

Mihklipäeval, 29. septembril algusega kell 19:15 etendub kooli õuel trummipõrina ja pillimängu saatel etendus  „Miikaeli võitlus Draakoniga“.

Miikaelipäeva etenduses taaselustatakse vana legend sellest, kuidas ingel Miikael (erinevates versioonides ka tema maine kehastus püha Jüri) aheldas lohe, kurjuse jõudude esindaja. Miikaeli jõud ja valgus kutsub igaüht ära tundma lohesid iseendas ning annab lootust, et nende aheldamise jõud on kõigis meis olemas.

Osatäitjate ning pillimängijatena osalevad kõik kooli õpilased ja õpetajad, kaasa löövad ka lapsevanemad.

Ootame kõiki vapraid ja julgeid kaasa mängima ja 29. septembri etendusest osa saama.

Miikaelipäeva etendus toimub Rosma Johannese Kooli- ja Lasteaia õuel kõigile huvilistele tasuta.