Nädalakiri 2-6 september

2. september, 2019
Head vanemad ja kolleegid!
Uus kooliaasta ja selle esimene nädal on kohe-kohe algamas. Siinkohal mõned olulised teadaanded.
Tervitame uusi kolleege:
Liikumistundidega alustab õp. Raivo Tsopatalo, kes on alates II veerandist 6. klassi klassijuhataja.
9. klassi bioloogiatunde annab õp. Karl Tammiste.
Köögis toimetab lisaks kokk Helile abiline Enemari.
Korralduslik:
– söögisaali mööbli saabumiseni on lõunasöök Rosmal korraldatud õues/klassides.
– kuna söögisaalis ja klassides on uus lihvitud põrand, on väga oluline kasutada vahetusjalanõusid.
– Johannese Kool ja Lasteaed on endiselt nutivaba kool. See tähendab väljalülitatud mobiiltelefone kogu koolipäeva jooksul.

Esmaspäev, 2. september

12.00 aktus Rosma kooli õuel
Aktusele järgneb klassijuhatajatund.
Teisipäev, 3. september
Juhatuse koosolek
NB! Juhatuse koosolekud hakkavad toimuma üle nädala või vastavalt vajadusele teisipäeviti.
Neljapäev, 5. september
15.00-17.00 koolikorraldusliku kolleegiumi koosolek
NB! Toimuvad iganädalaselt ja nüüdsest neljapäeviti.
Reede, 6. september
Õpetaja Külli Volmer viibib kõnekujunduse koolitusel Leedus (kuni 8. sept).
Õpetaja Marika Nurmsalu ja õpetaja Killu Timm ning Liisa Maasik viibivad Waldorf100-le pühendatud konverentsil Saksamaal (kuni 11. september).
Sellega seoses: 6. klass on klassiõpetaja äraolekul koolis (tunde asendavad aineõpetajad). 5. klass on 9.-11. sept kodus iseseisva ülesandega.
Lisaks tegi 5.klass enne õppeaasta algust eeltööd terve nädala koolis, mil tegi algust käimasoleva tsükliainega ning õppis liikluseksamiks jalgratturi lubade tarvis.
Pühapäev, 8. spetember
Vanavanemate päev, ussimaarjapäev

Väike maarjapäev ehk ussimaarjapäev ehk ussi magamise päev.

Eestis teatakse püha alates 16. sajandist. Üldine on olnud metsaminekukeeld põhjendusega, et mets tahab puhata ja ussid rahulikult urgu minna. Sel päeval kaotavad nõelussid maaga kokku puutudes oma mürgi ja nende salvamine pole enam ohtlik.

Kui enamik koristus- ja külvitöid (rukkikülv, viljakoristus) pidi olema lõpetatud, siis mõnel pool usuti, et kesa sümboolselt kündmine hävitab kahjurid ja rukkiussid.

Ussimaarjapäeva peeti õunte valmimise päevaks.

image.png
Tegusat uut kooliaastat!