Uudis

Tere tulemast Rosma kooli perre, klassiõpetaja Signe Keskküla!

3. aprill, 2017

On hea meel teatada, et meie järgmise esimese klassi õpetaja on mitme tugeva kandidaadi seast välja valitud –  1. septembril 2017 astub esimese klassi ette klassiõpetaja Signe Keskküla.

Lõuna-Eestis kasvanud Signe Keskküla õppis Vastseliina Gümnaasiumis, kust edasi viis tee Tartu Ülikooli õpetajaks õppima. 2009. aastal sai Signest Tartu Ülikooli haridusteaduste magister, sellest ajast alates on ta olnud seotud aktiivselt õpetamisega nii põhikoolis kui ülikoolis. Signe on olnud aastaid Tartu Katoliku Koolis klassiõpetaja, lisaks õpetanud samas ka inglise ja vene keelt. Ülikoolis on Signe jaganud oma praktilisi kogemusi uurimusliku õppe huvilistega.

Valikut, tulla klassiõpetajaks waldorfkooli, põhjendab Signe järgmiselt: „Kui minust sai õpetaja, siis võtsin nõuks olla teistsugune – väärtustada last, mitte süsteemi. Ma näen, et individuaalne lähenemine on lapsele edu võti.

Ma näen end klassi- ja õppeprotsessi osana, panustan ja õpin ka ise. Toetan lapsevanemaid kui ka lapsi kujundamaks voorusi armastamaks ennast, kaasinimesi, hoolitsemaks nõrgemate eest, hindamaks kristlikku kultuuri, rahvatraditsioone ja loodust.

Minu soov asuda väikese Rosma kooli kogukonda on seotud  kahe peamise asjaoluga. Soov jääda oma põhimõtetele kindlaks ja toimetada sisemise rahulolu järgi. Ja teine põhjus on minu tütar.

Kaks aastat tagasi veel enne tütre sündi kolisin tagasi isakoju, sest olin linnas elanud selleks ajaks 15 aastat ning mõistnud, et lapsele on parim looduslik keskkond vanavanemate juures, kus on ruumi, aega ja mida-kõike-näha. Nüüd emana hindan ma veel enam oma sisemisi väärtusi. Soovin, et mu tütar kasvaks hingelt rikkaks ja õpib nägema põhimõtteid, mis on kõrgemad, kui tarbimisühiskonnale omased põhiväärtused. Ma mõistan kui oluline on väike stabiilne looduslähedane õpikeskkond, kus on koos erinevad lapsed, et üksteist toetada läbi aja.  Et õpetaja roll pole mitte ette anda kindlat materjali, vaid jätta võimalus mõttelennuks.“

Kuni selle kooliaasta lõpuni saab Signe Rosma kooli kogenud klassiõpetajate tunde külastades täiendada teadmisi waldorfpedagoogikast ja end koolis ja kogukonnas toimuvaga kurssi viia, et sügisel võtta täie hoolega kanda meie kooli pesamunade argipäev.

Kolleegium ja juhatus tervitavad uut kolleegi, soovides Signele avastusterohket kevadet ja rõõmurikast õppimist koos sügisel alustava klassiga!